Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 07 listopad 2013 18:24

"OPOLSKIE PARKI KRAJOBRAZOWE Z ZIEMI, WODY I POWIETRZA" - PODSUMOWANIE

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tomasz Tańczuk zwycięzcą konkursu fotograficznego "Opolskie Parki Krajobrazowe z ziemi, wody i powietrza"!
4 listopada br. w Sali Orła Białego w Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnym "Ostrówek" Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu odbyło się podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom. Jednocześnie wicemarszałek Tomasz Kostuś otworzył wystawę pokonkursową, która będzie prezentowana w holu Centrum do 8 listopada.
Konkurs ten cieszył się niezwykle dużym zainteresowaniem, uczestnictwo w konkursie zgłosiło 57 osób, które nadesłały 317 zdjęć. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane na terenie Opolskich Parków Krajobrazowych, jednak uczestnicy pochodzili z różnych rejonów Polski, a także z Czech. Również rozpiętość wiekowa uczestników była bardzo duża, gdyż najmłodszy uczestnik konkursu miał 12 lat natomiast najstarsi byli w wieku emerytalnym. Konkurs ten miał na celu pokazanie w fotografii wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych opolskich parków krajobrazowych (Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park Krajobrazowy „Góry Opawskie” oraz Stobrawski Park Krajobrazowy).
Uczestnicy podsumowania mieli okazję obejrzeć niezwykłą diaporamę Grzegorza Leśniewskiego uznanego w Polsce fotografa przyrody.
Następnie odbyło się omówienie wyników konkursu przez przewodniczącego komisji Sławoja Dubiela, który uznał, że poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki, podkreślił również, że trudno było z wielu wspaniałych prac, wybrać tę najlepszą.
Ostatnim etapem podsumowania było wręczenie nagród, których sponsorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Natomiast wystawę pokonursową ufundowała Gmina Pokój.
Z racji tego, że nadesłano dużo ciekawych prac jury konkursu zdecydowało się przyznać: I, II i III miejsce, a także trzy I wyróżnienia, trzy II wyróżnienia oraz sześć III wyróżnień.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce
Tomasz Tańczuk
Zestaw "Sezonowi zabójcy"
Stobrawski Park Krajobrazowy
II miejsce
Dawid Szałaj
Zestaw " Poranek w Nowych Kolniach"
Stobrawski Park Krajobrazowy
III miejsce
Józef Sieczka
Zestaw "Budkowiczanka"
Stobrawski Park Krajobrazowy
GRATLUJEMY ZWYCIĘZCOM I ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW DO PRZYSZŁOROCZNEJ ODSŁONY KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane zdjęcia, członkom jury, w szczególności Sławojowi Dubielowi oraz Justynie Wajs - Fijałkowskiej za pomoc w ocenie zdjęć konkursowych.
Dziękujemy również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu za ufundowanie cennych nagród.
Jesteśmy bardzo wdzięczni pracownikom Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Opolu z pomoc w organizacji podsumowania konkursu.

Czytany 2633 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by