Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

poniedziałek, 21 październik 2013 18:18

Terenowy Turniej Ekologiczny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 października 2013 r. w czwartek odbyła się VIII edycja Terenowego Turnieju Ekologicznego „Annogórski Ekolog 2013”. W tym roku wzięło w nim udział 42 uczniów z klas V i VI wraz z 14 nauczycielami z 14 szkół podstawowych.
1. Szkoła Podstawowa wchodząca w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach reprezentowana przez uczniów: Agnieszkę Koteluk, Rafała Kamrada i Dominika Lorka. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu była Pani Joanna Stasińska, a rolę opiekuna podczas trwania Turnieju pełnił Pan Jarosław Kałuski.
2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Sikorskiego w Zdzieszowicach w składzie: Zofia Thiel Jakub Jelito Łukasz Paczkowski. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu była Pani Joanna Jabłońska, a rolę opiekuna podczas trwania Turnieju pełnił Pan Dawid Jajuga.
3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach w składzie: Szymon Lipiec, Olivia Szwinge i Karolina Oleśniewicz. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania była Pani Kataryna Lipiec.
4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Krępnej w składzie: Dominik Fila, Angelika Piecha i Vanessa Gajda. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu była Pani Katarzyna Lipiec, a rolę opiekuna podczas trwania Turnieju pełniła Pani Agata Kurpas.
5. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Rosponda w Żyrowej w składzie: Maja Bączkiewicz, Zofia Grzyb, Arkadiusz Małachowski. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania była Pani Joanna Jabłońska.
6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Otmicach, wchodząca w skład Zespołu Szkół Gminy Izbicko, w składzie: Martyna Gonet, Piotr Domagała i Dominika Winnik. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania była Pani Kornelia Bartosiewicz.
7. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Olszowej w składzie: Dominika Ogaza, Anna Michalska i Dominik Wilczek. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania była Pani Julita Olbrych.
8. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Franciszka Myśliwca w Izbicku, wchodząca w skład Zespołu Szkół Gminy Izbicko, w składzie: Kamila Til, Laura Gawlik i Krzysztof Gogolin. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania była Pani Małgorzata Lipok.
9. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Malczewskiego w Strzelcach Opolskich w składzie: Martyna Czok, Agnieszka Klabisz i Olga

Piestrak. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania była Pani Małgorzata Tułodziecka.
10. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach w składzie: Damian Hyla, Julia Stasiak i Szymon Barczyk. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania był Pan Wiesław Walendzik.
11. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Wilkowskiego, wchodząca w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalesiu Śląskim w składzie: Anna Pinkawa, Marzena Gruszka i Weronika Ogaza. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu była Pani Tatiana Florek, a rolę opiekuna podczas trwania Turnieju pełniła Pani Maria Pientka.
12. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej w składzie: Magdalena Markieton, Paulina Olschowka i Krzysztof Gatner. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania była Pani Klaudia Nocoń.
13. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy w składzie: Michaela Cedzich, Dariusz Fesser i Paulina Pospieschczyk. Nauczycielami przygotowującym dzieci do konkursu byli: Pani Barbara Górna i Pani Bogumiła Ptak, natomiast rolę opiekuna podczas trwania Turnieju pełniła Pani Beata Lissok.
14. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 wchodząca w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krapkowicach w składzie: Michalina Bujak, Emilia Kulikowska i Mateusz Mrosek. Nauczycielem przygotowującym dzieci do konkursu oraz pełniącym rolę opiekuna podczas jego trwania była Pani Sonia Bekiesz.
W konkursie uczestnicy brali udział drużynowo - po 3 osoby z jednej szkoły. Turniej polegał na przejściu trasy z Ligoty Dolnej przez rezerwat „Biesiec”, autostradę A4, amfiteatr skalny do Góry św. Anny, oraz rozwiązywaniu zadań czekających na każdą z drużyn na sześciu punktach przystankowych. Osobami przygotowującymi zadania były: Elżbieta Ozimowska, Beata Wielgosik i Grzegorz Racheniuk (pracownicy Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych), Agata Wójcik i Dariusz Krzysztofowicz (pracownicy Nadleśnictwa Strzelce Opolskie) oraz Michał Wolny (pracownik Działu Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego). Wybrane tematy dotyczyły m.in.: pracy z mapą i kompasem, mijanych rezerwatów przyrody, skał występujących na tym terenie, rozpoznawania drzew liściastych i iglastych, rozpoznawania tropów zwierząt, przystosowań ptaków do drapieżnictwa, itp. Na każdym z przystanków można było zdobyć max 10 pkt., łączna suma punktów do zdobycia wynosiła 60.
Konkurs rozpoczął się od zwiedzania Izby Pamięci Tradycji Lotniczych Ligoty Dolnej udostępnionej nam bezpłatnie przez Pana Waldemara Wotkę z Ligoty Dolnej. Po przejściu trasy i zaliczeniu wszystkich punktów przystankowych uczestnicy wraz z opiekunami udali się do Domu Pielgrzyma, gdzie dzięki sponsorowi poczęstunku - Panu Ryszrdowi Milerowi, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Strzelce Opolskie, mogliśmy posilić się ciepłym bigosem i herbatą. Zakończenie konkursu i uroczyste rozdanie nagród nastąpiło w sali św. Maksymiliana Kolbego w Domu Pielgrzyma, również udostępnionej nam bezpłatnie przez Dyrektora DP o. Ignacego Szczytowskiego. Nagrody zakupione zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
Miejsce na podium zdobyły drużyny:
I miejsce
Szymon Lipiec, Olivia Szwinge i Karolina Oleśniewicz
z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Artura Gadzińskiego w Zdzieszowicach
przygotowywani przez Panią Katarzynę Lipiec
II miejsce
Maja Bączkiewicz, Zofia Grzyb, Arkadiusz Małachowski
z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Rosponda w Żyrowej
przygotowywani przez Panią Joannę Jabłońską
III miejsce
Michalina Bujak, Emilia Kulikowska i Mateusz Mrosek
z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krapkowicach
przygotowywani przez Panią Sonię Bekiesz
SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!

Czytany 3054 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by