Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

środa, 30 styczeń 2019 08:24

Zimowy Rajd Pieszy – Kalinowice 2019

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

29 stycznia 2019 roku,  w ramach ferii zimowych w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach odbył się po raz dwudziesty trzeci Zimowy Rajd Pieszy. W tym roku uczestniczyły w nim reprezentacje Publicznych Szkół Podstawowych z Suchej, Szymiszowa, Zespołu Placówek Oświatowych z Kadłuba i Kalinowic.

Na mecie rajdu, po przejściu dowolnej trasy grupy rajdowe rywalizowały ze sobą  w różnych konkurencjach. Trzeba było wykazać się: wiadomościami teoretycznymi oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy,  celnością podczas strzelania oraz wiedzą o przyrodniczą. Grupy rywalizowały również w konkursie sprawnościowym i piosenki turystycznej. Podczas tegorocznego rajdu zabrakło tylko śniegu do przeprowadzenia konkursu lepienia bałwana. Osobne konkurencje rajdowe przeprowadzili przedstawiciele  Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny, strażacy z OSP w Kalinowicach oraz przedstawiciele Nadleśnictwa i Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Po zakończeniu rywalizacji grupy rajdowe rozgrzały się gorącą herbatą i zregenerowały siły pieczonymi kiełbaskami.

 I miejsce w tegorocznym rajdzie wywalczyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie , a III przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej.

Po podsumowaniu zmagań oraz rozdaniu nagród uczestnicy udali się w drogę powrotną. Organizatorzy zaprosili  wszystkich na następny dwudziesty czwarty rajd, który odbędzie się jak zawsze w pierwszy wtorek przyszłorocznych ferii zimowych.

 

 

Czytany 619 razy Ostatnio zmieniany środa, 30 styczeń 2019 09:59

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by