Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 07:33

Pieszy Rajd Przedszkolaka 2018 już za nami !

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 15 czerwca b.r. odbył się na terenie Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny" Pieszy Rajd Przedszkolaka współorganizowany razem z Nadleśnictwem Strzelce Opolski i objęty honorowym patronatem Burmistrza Leśnicy, Pana Łukasza Jastrzembskiego. Wzięło w nim udział 5 przedszkoli: Publiczne Przedszkole im. Braci Grimm z Leśnicy, Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka ze Zdzieszowic, Publiczne Przedszkole z Raszowej, Publiczne Przedszkole z Żyrowej i Publiczne Przedszkole z Zalesia Śląskiego. Łącznie w Rajdzie w uczestniczyło ponad sto maluchów w wieku 5-6 lat. 

Trasa Rajdu w tym roku przebiegała annogórskimi lasami. Rozpoczynała się od dawnego boiska przy MOP-ie w Górze św. Anny, biegła ścieżką nad amfiteatrem skalnym aż do dołu Petroneli, a następnie zawracała z powrotem i kierowała obok Pomnika Czynu Powstańczego, aż do miejsca mety jakim była Restauracja "Harcówka" w Górze św. Anny. Po drodze dla dzieci zorganizowano 5 przystanków o tematyce przyrodniczej: ścieżka zmysłów, odgłosy zwierząt, zwierzęta i rośliny lasów, dawne życie skamieniałości, zwierzęta leśne i domowe. Po dojściu na metę na dzieci czekały ramki, w które mogły wkleić wybrane przez siebie elementy z liści, nasion czy kwiatów, i jako pamiątkę z Rajdu zabrać później do domów. Po poczęstunków nastąpiło uroczyste pasowanie każdego malucha na przyjaciela i strażnika przyrody, a pasowania dokonał Pan Andrzej Iwanowski - zastępca Burmistrza Leśnicy. Dzieci otrzymały upominki w postaci kolorowanej i okolicznościowej plakietki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Rajdu, a także wszystkim uczestnikom, szczególnie tym najmniejszym za udział i wytrwałość na trasie, bardzo dobre zachowywanie się w lesie i przestrzeganie wszystkich zasad korzystania z lasu oraz wspólną zabawę podczas rozwiązywania zadań.

 

 

Czytany 945 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 czerwiec 2018 12:48

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by