Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 kwiecień 2018 08:00

Krótka relacja z Nocy Sów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 24 marca w Parku Krajobrazowym "Góra Św. Anny" odbyła się druga już edycja Nocy Sów. Wzięło w niej udział 42 uczestników i to nie tylko z województwa opolskiego, ale i śląskiego :) Impreza trwająca od godziny 18:00 do godziny 23:00 podzielona była na część teoretyczną z konkursami i część terenową.

W pierwszej części przedstawiliśmy charakterystykę sów, ich biologię i ekologię, a także w kilku zdaniach można było posłuchać o każdym z gatunków występujących w Polsce sów oraz ich ochronie i sposobach inwentaryzacji. Dowiedzieć się można było również jak zmieniało się znaczenie tych pięknych nocnych ptaków i ich postrzeganie przez człowieka na przestrzeni wieków oraz o ich symbolice w różnych wierzeniach. Po części wykładowej odbyło się "sprawdzenie" nabytej wiedzy i krótkie konkursy, a każdy z uczestników otrzymał mały upominek. Dzieci natomiast mogły dodatkowo liczyć na "własną" sówkę, którą wcześniej wybrały w drodze losowania.

Część terenowa polegała na wyjściu w teren i nawoływaniu sów w nadziei, że nam odpowiedzą. Odpowiedź zabrzmiała... uff. Noc bowiem była co prawda bezchmurna, ale niezbyt ciepła i pełni tez jeszcze nie było - zatem warunki na odzywanie się tych ptaków - takie sobie. Po części terenowej zaprosiliśmy wszystkich na kończące całą imprezę ognisko.

Dziękujemy wszystkim, którzy wybrali i przybyli na Noc Sów właśnie do naszego Parku na Górę św. Anny :) Byliśmy szczególnie zaszczyceni obecnością Burmistrza Leśnicy - Pana Łukasza Jastrzembskiego z rodziną oraz zastępcy Burmistrza - Pana Andrzeja Iwanowskiego również z rodziną oraz osób spoza naszego województwa, którym na Górę św. Anny nie było blisko. 

Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną Noc Sów oraz na inne nasze przedsięwzięcia zaplanowane jeszcze w tym roku. Zaproszenia będą umieszczane na naszej stronie internetowej w odpowiednim czasie, najbliższego wydarzenia można oczekiwać w maju...

Czytany 1107 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 kwiecień 2018 09:36