Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

środa, 17 styczeń 2018 08:37

XXII Zimowy Rajd Pieszy w Kalinowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16-tego stycznia 2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Kalinowicach odbył się XXII Zimowy Rajd Pieszy w którym uczestniczyło sześć okolicznych szkół.

W tym roku uczestniczyły w nim reprezentacje Publicznych Szkół Podstawowych z Dziewkowic, Rozmierki, Suchej, Szymiszowa, Zespołu Placówek Oświatowych z Kalinowic oraz przedstawiciele oddziałów gimnazjalnych przy PSP nr 1 w Strzelcach Opolskich.

Dla zawodników organizatorzy przygotowali konkurs wiedzy o regionie strzeleckim, zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej, sprawdzenie wiadomości teoretycznych oraz umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy, konkurs piosenki i konkurs sprawnościowy. Osobne konkurencje rajdowe przeprowadzili przedstawiciele: Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny", Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich oraz strażacy z OSP w Kalinowicach. Pracownicy Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych sprawdzili uczniów w zakresie wiedzy o wybranych ssakach Polski.


Najlepsze wyniki uzyskały:

I miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej,

II miejsce zajęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie ,

III miejsce otrzymali przedstawiciele oddziałów gimnazjalnych przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich.

 

ZOPK ufundował część nagród dla uczestników Rajdu, w postaci materiałów edukacyjnych. Dyrektor ZPO w Kalinowicach Pan Andrzej Marchewka zaprosił na XXIII Zimowy Rajd Pieszy, który odbędzie się za rok.


 

Czytany 1229 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 luty 2018 10:17

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by