Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

piątek, 19 czerwiec 2015 09:26

Pieszy Rajd Przedszkolaka 2015

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 16 czerwca w Parku Krajobrazowym "Góra św. Anny" odbył się Pieszy Rajd Przedszkolaka 2015 pod honorowym patronatem Burmistrza Leśnicy Łukasza Jastrzembskiego. W zorganizowanym przez nas Rajdzie, i przy współudziale Nadleśnictwa Strzelce Opolskie, wzięło udział blisko 100 dzieci z 5 przedszkoli z gmin: Leśnica i Zdzieszowice:
1. Publiczne Przedszkole im. Braci Grimm w Leśnicy
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu Śląskim - Przedszkole w Zalesiu Śląskim wraz z oddziałem w Lichyni
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raszowej - Przedszkole w Raszowej
4. Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Zdzieszowicach
5. Ochronka Sióstr Służebniczek NPM Niepokalanie Poczętej w Porębie

Proponując wspólną naukę i zabawę, chcieliśmy aby Rajd spełnił cele takie jak: zapoznawanie dzieci z terenem i przyrodą Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”, wdrożenie aktywnej formy wypoczynku, uwrażliwienie najmłodszych na stan środowiska, kształtowanie postaw szacunku dla przyrody, a także integrację dzieci, ćwiczenie orientacji w terenie, rozwijanie poczucia samodzielności.

Przebieg Rajdu
Rozpoczęcie miało miejsce przy Publicznym Przedszkolu im. Braci Grimm w Leśnicy o godz. 9.00. O zabawy integracyjne przed ruszeniem w trasę zatroszczyli się gospodarze, za co serdecznie dziękujemy Pani Gabrieli Tiszbierek - dyrektorce placówki, oraz wspaniałym nauczycielkom.
Każda grupa przedszkolna miała do pokonania ok. 3,5 km trasy wiodącej z Leśnicy, ulicą Starostrzelecką do Poręby. Trasa wiodła poprzez pola, była niezwykle urozmaicona krajobrazowo. Przy drodze rosło wiele gatunków roślin i krzewów typowych dla siedlisk pól i łąk oraz leśnych okrajków. Na dzieci czekały 4 przystanki, na których bawiły się i rozwiązywały zadania. Oto niektóre z zagadnień: ekosystem pól i łąk - drzewa, krzewy i rośliny runa - kwiat, nasiono, owoc - zwierzęce zgadywanki - ptaki drapieżne - rośliny uprawne - zwierzęta pól i lasów (różnice).

Po przejściu trasy wszyscy zebrali się na terenie Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Porębie, by wysłuchać przedstawienia o bł. Edmundzie Bojanowskim - założycielu zgromadzenia. Specjalnie dla dzieci przygotowały je dwie siostry juniorystki: s. Teresa i s. Zdenka (ze Słowacji). Po wspólnym śpiewaniu, dzieci udały się na łąkę, gdzie rozdany został poczęstunek. Następnie odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Uroczyste ponieważ gościliśmy na nim naszego Dyrektora Ireneusza Hebdę oraz tych którzy finansowo wsparli nasz Rajd, czyli: przedstawiciela Gminy Leśnica - Pana Andrzeja Iwanowskiego (Wiceburmistrza Leśnicy) i ... duchem była z nami także Pani Sybila Zimerman (Burmistrz Zdzieszowic), która niestety nie mogła być osobiście na Rajdzie, ale zapewniła nas o swojej obecności myślą i duchem :)  
Sponsora głównego jakim był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu nie było na naszym Rajdzie, ale serdecznie dziękujemy za wspaniałe nagrody dla uczestników. Dziękujemy również siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP Śląskich, dzięki którym zakończenie Rajdu mogło odbyć się w tym pięknym miejscu: dziękujemy s. Brygidzie - wieloletniej przełożonej generalnej całego Zgromadzenia (do 2013), s. Rozalii - przełożonej klasztoru w Porębie oraz s. Henryce i wszystkim innym osobom, które pomagały w organizacji Rajdu.
Dziękujemy dyrektorkom i nauczycielkom wszystkich przedszkoli biorących udział w Rajdzie Przedszkolaka za uśmiech, zapał, chęci do wspólnego "wędrowania" oraz wszystkim opiekunom dzieci i rodzicom.
Zapraszamy na kolejny Pieszy Rajd Przedszkolaka za rok.

Czytany 3826 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 wrzesień 2015 09:54

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by