Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

piątek, 26 październik 2012 11:04

46 Sympozjum Speleologiczne - Góra św. Anny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 19-21.10.2012 na Górze św. Anny odbyło się 46 Sympozjum Speleologiczne. Zagadnienia przedstawiane w referatach dotyczyły zjawisk krasowych oraz procesów jaskiniowych. Podczas pierwszego dnia terenowego uczestnicy konferencji udali się do kopalni w Górażdżach, Kamieniu Śląskim i Tarnowie Opolskim. W kopalniach zostały omówione przez prof. Joachima Szulca zagadnienia dotyczące lejów krasowych - geneza powstania oraz rodzaj materiału wypełniającego. Cennych informacji palinologicznych udzieliła Pani dr Elżbieta Worobiec.
W każdym z trzech kamieniołomów można było zobaczyć sporych rozmiarów leje krasowe. Ciekawostką okazał się łom w Tarnowie Opolskim gdzie można było oglądać poziom wapieni tarnowickich z świetnie wykształconymi strukturami komórkowymi. Następnego dnia autokarem wszyscy wyruszyli zobaczyć martwicę wapienną w Leśnicy oraz wyczekiwane jaskinie w Szczepanku i Ligocie Górnej. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z sesji terenowych.

Czytany 2440 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by