Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

czwartek, 29 marzec 2012 09:51

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia w Parku !

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za oknem coraz cieplej, coraz częściej świeci słońce i coraz trudniej usiedzieć w szkolnych ławkach... Zapraszamy chętne szkoły do wzięcia udziału w naszych bezpłatnych zajęciach edukacyjnych.
Zajęcia z regóły prowadzone są dwuetapowo:
I - prelekcja, prezentacja multimedoalna przeprowadzana na naszej salce edukacyjnej (tamat do wyboru) - trwa ona około 1-2 godziny, ale w zalezności od możliwości czasowych grupy może być skrócana lub wydłużana
II-wycieczka po terenie parku krajobrazowego - najczęściej po ścieżce edukacyjnej "Wokół Góry Św. Anny" lub "Z Żyrowej przez rez. Lesisko do Góry Św. Anny", istnieje tez możliwość przeprowadzenia zajęć typowo geologicznych w amfiteatrze i rez. geologicznym w Górze św. Anny
W związku z projektem "Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej" od połowy maja wprowadzamy nowy typ zajęć, których tematyka będzie dotyczyć:
1. Badania wody (wybranych parametrów, np. pH, twardości wody, temperatury wody itp.)
2. Badania gleby (wybrane parametry)
3. Badania powietrza (wybrane parametry)
4. Obserwacja bezkręgowców
W ramach tego samego projektu można już uczestniczyć w zajęciach dotyczących określania wieku drzew i pomiarów wysokości drzew wybranymi metodami.
Dla zainteresowanych podajemy informację, ze istnieje możliwość rozpalenia ogniska w specjalnie wyznaczonym do tego celu miejscu - w amfiteatrze skalnym (szkoła jednak musi sobie ognisko sama zorganizować).
Grupy prosimy zgłaszać telefonicznie pod nr (77) 461-50-74 - również pod tym numerem zostanie udzielona Państwu bardziej szczegółowa informacja dotycząca zajęć

Czytany 2230 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by