Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

środa, 22 czerwiec 2011 07:53

Pieszy Rajd Przedszkolaka 2011

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych Oddział w Górze św. Anny, nawiązując do odbywających się w latach ubiegłych Rajdów Pieszych Przedszkolaków, organizowanych przez Panią dyr. Barbarę Strużynę z Publicznego Przedszkola w Zalesiu Śl., zapragnął kontynuować to przedsięwzięcie także w roku bieżącym. Dlatego dnia 20 czerwca b.r. odbył się analogiczny do poprzednich rajdów "Pieszy Rajd Przedszkolaka 2011" współorganizowany także przez Gminę Leśnica z honorowym patronatem Burmistrza - Pana Łukasza Jastrzembskiego. W rajdzie tym wzięły udział przedszkolaki z trzech przedszkoli gminy Leśnica w: Leśnicy, Zalesiu Śląskim i Raszowej wraz ze swoimi Oddziałami.
Trasa rajdu wiodła wzdłuż annogórskiej kalwarii, poczynając od Kaplicy IV stacji pogrzebowej, aż do Domu Pielgrzyma. Po drodze dzieci zatrzymywały się w wyznaczonych punktach, na których wysłuchiwały legend, opowieści, ciekawostek z terenu parku krajobrazowego i rozwiązywały zadania polegające np. na ułożeniu puzzli lub pomierzeniu szerokości pni drzew rosnących na kalwarii. Oprucz pracowników parku krajobrazowego na stanowiskach stali również: Ojciec Jozue - franciszkanin, leśniczy Oleszki - Pan Adam Grzesiński. Zwiedzanie wystaw Muzeum Czynu Powstańczego zawdzięczamy Panu Witoldowi Iwaszkiewiczowi - Kierownikowi Muzeum.
Pogoda podczas wędrówki co chwilę się zmieniała, świeciło słońce, a tu za chwilę zaczął padać deszcz, raz zimno, raz gorąco... ale hartowanie mieliśmy w programie... :)
Po zmaganiach czekał na dzieci mały poczęstunek - frytki i sok.
Następnie odbyło się uroczyste rozdanie nagród oraz pasowanie wszystkich uczestników rajdu na "Wspaniałego Turystę" - dla dzieci, które pierwszy raz były pasowane oraz na "Przyjaciela Parku" - dla dzieci drugi raz pasowanych.

Czytany 2209 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by