Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

środa, 01 czerwiec 2011 07:30

Ralacja z majówki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już po raz drugi w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny odbyła się impreza pod nazwą „Spotkanie na wulkanie - annogórska majówka geologiczna”.
 
Dzień pierwszy upłynął w atmosferze wypoczynku, ale też nauki poprzez zabawę, a skierowany był do wszystkich zainteresowanych, szczególnie do całych rodzin z dziećmi. Podczas tego festynu geologicznego można było wziąść udział w ciekawych wykładach na temat geologii, w wycieczce tematycznej po Górze św. Anny, zapoznać się z naukowymi stoiskami przygotowanymi przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego Oddziału Górnośląskiego w Sosnowcu. Stoiska ze skałami, minerałami i bużuterią ubogacały naszą inprezę, a towarzystwo III Jarmarku Lokalnych Grup Działania wzbogaciło ją o dodatkowe atrakcje. Szczegółowy program imprezy można obejrzeć w poprzednim naszym artykule.
 
W drugim dniu imprezy odbyły się warsztaty geologiczne, na które jednak liczba miejsc była ograniczona i można było w nich wziąść udział tylko po wcześniejszym zgłoszeniu.
W samych warsztatach geologicznych wzięło udział 200 dzieci z 18 szkół podstawowych leżących na obszarze działania Stowarzyszenia Kraina św. Anny, które to było głównym organizatorem całej imprezy.

Warsztaty rozpoczęły się ciekawymi prezentacjami przygotowanymi przez:
„Geologiczny fundament Góry św. Anny” - mgr Rafał Sikora z PIG-PIB Oddziału Górnośląskiego w Sosnowcu
„Z kart geologicznej historii Bieśca” - mgr Paweł Woźniak z PIG-PIB Oddziału Górnośląskiego w Sosnowcu
„Dlaczego wulkany wybuchają?” - mgr Agata Jurkowska z Koła Naukowego Geologów UJ
„Podróż w głąb Ziemi - czyli co leży pod Górą św. Anny” - prof. dr hab. Joachim Szulc z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Po wykładach naprzemiennie przeprowadzone zostały warsztaty geologiczne i wycieczka tematyczna po Górze św. Anny.
Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się ćwiczenia warsztatowe przygotowane przez Koło Naukowe Geologów Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: Katarzynę Orzechowską, Agatę Kłakowicz, Aleksandrę Wieczorek, Katarzynę Rycerz, Martę Palej, Katarzynę Sobczak, Rafała Bienieckiego, Mateusza Cyprycha, Karola Jewułę i Klaudiusza Salamon, oraz przez pracowników PIG-PIB Oddziału Górnośląskiego w Sosnowcu: Annę Stachurę, Anitę Grędysę, Michała Żabę, Marka Markowiaka i Lidię Razowską-Jaworek
Czytany 2134 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by