Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

Mapa

poniedziałek, 07 marzec 2011 07:13

Etap wojewódzki X edycji PPKP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym roku już po raz dziesiąty uczniowie szkół gimnazjalnych rywalizują w ogólnopolskim konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Konkurs ten trwa kilka miesięcy podczas których czteroosobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych rywalizują w etapach: gminnym, parkowym oraz wojewódzkim, który właśnie się odbył. Zwycięzcy etapu wojewódzkiego będą reprezentowali nasze województwo podczas finału krajowego, który w tym roku odbędzię się 17 maja w województwie lubelskim.
IV etap jubileuszowej X edycji konkursu PPKP odbył się 3 marca w jednej z sal Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego "Ostrówek" mieszczącego się przy Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Konkurowały ze sobą trzy szkoły reprezentujące opolskie parki krajobrazowe:
Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich, opiekun: Pani Joanna Polańska, skład: Justyna Olszewska, Hanna Ferdynus, Maria Hadasik, Zuzanna Kubica - Park Krajobrazowy Góra Św. Anny.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kup, opiekun: Pani Alicja Stefan, skład: Joanna Eifler, Paulina Długosz, Dawid Polok, Mateusz Rosicki - Stobrawski Park Krajobrazowy.
Publiczne Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach, opiekun: Pani Ewa Mochoń, skład: Daniel Danieluk, Julia Mochoń, Mariola Czop, Tomasz Dżugała - Park Krajobrazowy Góry Opawskie.
Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu przyrody, wiadomości o parkach krajobrazowych oraz rozpoznawania chronionych gatunków roślin i zwierząt.
Po dokładnym sprawdzeniu testów okazało się, że do finału krajowego zakwalifikowała się drużyna przygotowywana przez Panią Alicję Stefan z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kup, w składzie Joanna Eifler, Paulina Długosz, Dawid Polok, Mateusz Rosicki. Zwycięska drużyna zdobyła 133,5 pkt. Serdecznie gratulujemy!

Drugie miejsce eksekwo zajęły drużyny ze Strzelec Opolskich oraz Głuchołaz, zdobyły one po 132,5 pkt.
Jak co roku rywalizacja między szkołami była bardzo wyrównana, przegranych od zwycięzców dzielił zaledwie 1 punkt. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu i ogromnej wiedzy uczestników konkursu.
Szczególne wyróżnienie za zdobycie indywidualnie największej ilości punktów należy się Danielowi Danielukowi z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie swoich szkół oraz poszczególnych parków krajobrazowych.
Po rozwiązaniu testów uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję zobaczyć ekspozycję archeologiczną oraz historyczną Muzeum Śląska Opolskiego.
Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród.
Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Nadleśnictwo Kup – w imieniu uczestników i własnym serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, poczynając od nauczycieli, którzy co roku cierpliwie pracują ze swoimi uczniami, aby jak najlepiej przygotować ich do poszczególnych etapów, poprzez uczniów, którzy wkładają wiele wysiłku w przyswojenie sobie niezbędnej wiedzy, po osoby pośrednio związane z konkursem, a bez których zorganizowanie całego zaplecza technicznego byłoby bardzo trudne.

Szczególne podziękowania skaładamy również na ręce Pani Urszuli Zajączkowskiej Dyrktor Muzeum Śląska Opolskiego za umożliwienie zwiedzania ekspozycji muzealnych. Dziękujemy także sponsorom, dzięki którym docenione zostały wysiłki uczniów biorących udział w konkursie.

Gratulujemy raz jeszcze zwycięzcom, a pozostałe drużyny zapraszamy do ponownego udziału w przyszłym roku szkolnym!

Czytany 2254 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by