Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

środa, 23 marzec 2022 07:31

Warsztat "Dzikie owady zapylające" dla dzieci Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy rodziny z dziećmi (najlepiej powyżej 9 roku życia) na prelekcję połączoną z warsztatami robienia domków dla owadów dnia 8 kwietnia (piątek) na godz. 16:00 do siedziby Parku Krajobrazowego "Góra Św. Anny".

Spotkanie dotyczyć będzie dzikich owadów zapylających - ich roli w przyrodzie. Dowiemy się między innymi: jakie gatunki roślin są zapylane przez owady, jak wygląda cykl rozwojowy pszczół samotnych, czy dzicy zapylacze mogą żądlić, gdzie zakładają swoje "domy", a wszystko na przykładach kilku wybranych gatunków. Po prelekcji przejdziemy do warsztatu, który będzie polegał na odpowiednim przygotowaniu materiałów służących do wypełnienia domku dla owadów (gliny, trzciny) i odpowiednim ich ułożeniu. Gotowe domki każda rodzina będzie mogła zabrać ze sobą do domu.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić chęć udziału wysyłając zgłoszenie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Ilość miejsc jest ograniczona - o przyjęciu decyduje więc kolejność zgłoszeń. Czas trwania warsztatów to ok. 2 godziny.

Przed zgłoszeniem prosimy zapoznać się z Regulaminem. Udział dzieci i młodzieży niepełnoletniej możliwy jest pod opieką osoby dorosłej oraz za pisemną zgodą rodzica (prawnego opiekuna).

Harmonogram spotkania:
16:00 - Rozpoczęcie spotkania w siedzibie Parku Krajobrazowego „Góra Św. Anny”.
16:15 - 17:00 - Prezentacja multimedialna dot. dzikich owadów zapylających, ich sposobu życia i  rozwoju oraz miejsc schronienia i zagrożeń.
17:00 - 17:20 – Wprowadzenie do warsztatu, omówienie budowy domków, wypełnienia, itp.
17:20 - 18:00 - Warsztat (przygotowanie materiału i wypełnienie domków)
18:00 - Orientacyjny czas zakończenia spotkania.

Osoby, które dostaną od nas potwierdzenie zapisania na warsztat prosimy by zabrały ze sobą na spotkanie: młotki (małe, do przybijania siatki pinezkami), sekatory, sznurek, taśma klejąca, nożyczki i ewentualnie jakieś swoje materiały do wypełnienia domku, typu: szyszki, słoma. Domki są niewielkie: 9 cm głęb x 34 cm wys. x 19 cm szer., więc dużo nie potrzeba. Wymiary jednej "półki" to 9 x 5 x 15 cm.
Materiały takie jak: kawałki drewna z otworami, trzcina i inne "rurki", glina, słoma - zapewnia Organizator.

 Plakat do pobrania.

Czytany 233 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by