Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

poniedziałek, 17 styczeń 2022 07:31

Weź udział w "Feriach z Parkami" 2022 - serdecznie zapraszamy! Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Witaj! Jesteś uczniem, któremu właśnie rozpoczęły się ferie zimowe? Jesteś rodzicem, który szuka ciekawych zajęć dla swoich dzieci i siebie? Jesteś już nie dzieckiem, ale jeszcze nie dorosłym i też chcesz "coś ciekawego porobić"? A może po prostu "jesteś" i jesteś zainteresowany przyrodą i naszymi parkami krajobrazowymi? Przygotowaliśmy coś właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II edycji pewnej przygody..., wymaga ona jednak wysiłku z Waszej strony, ale zapewniamy, że będzie ciekawie.

"Ferie z Parkami" to akcja edukacyjna z upominkami i nagrodami. Toczy się ona w trzech parkach krajobrazowych Opolszczyzny równocześnie, chociaż zupełnie oddzielnie w każdym z nich: w PK "Góra Św. Anny", w PK "Góry Opawskie" i w Stobrawskim PK.

Przygoda składa się z dwóch części: filmowej, stacjonarnej - szczególnie dla tych, którzy wyjść z domu nie mogą i głównej części terenowej (najciekawszej :). Możesz wziąć udział w obu (do czego zachęcamy) lub tylko w jednej z nich, ale pamiętaj: im więcej wykonasz zadań tym większą masz szansę na lepszą nagrodę, oby tylko nie okazała się ona jedyną motywacją...

Część filmowa, polega na:
- obejrzeniu filmu o wybranym parku krajobrazowym (każdy film trwa ok. 30 minut)
- odpowiedzeniu na 5 pytań dotyczących filmu

Część terenowa:
- polega na wybraniu się w teren do danego parku krajobrazowego, na przynajmniej jedną z trzech opisanych przez nas tras
- do każdej trasy przygotowano 5 pytań, poprzedzonych 5-cioma zadaniami do wykonania w konkretnych miejscach - nie uda Ci się odpowiedzieć na pytania, jeśli nie znajdziesz się dokładnie tam, gdzie opisujemy, odpowiedzi nie znajdziesz również w internecie :)
- odpowiedz najlepiej na wszystkie 15 pytań z 3 tras, a przynajmniej na 5 pytań z 1 trasy

Odpowiedzi do części filmowej jak i terenowej należy wpisać w Załącznik nr 1 (dla dorosłych) lub Załącznik nr 1A (dla niepełnoletnich Uczestników) i wysłać na e-mail lub pocztą tradycyjną na podany w załączniku adres.

Jeśli nasza akcja edukacyjna Cię zainteresowała i chcesz wziąć w niej udział - wybierz "swój" park krajobrazowy i wejdź na jego zakładkę Aktualności - tam znajdziesz zadania do wykonania i pytania oraz wspomniany załącznik.
Albo kliknij na wybrany Park poniżej:

PK "Góra Św. Anny"          PK "Góry Opawskie"       Stobrawski PK

Przypominamy, że nie musisz ograniczać się do jednego parku, możesz "oblecieć" wszystkie trzy - jak zdążysz.... bo termin upływa z końcem ferii zimowych ostatniej tury, czyli 27 lutego 2021 r. Na odpowiedzi czekamy jednak do 4 marca 2022, a te wysyłane pocztą tradycyjną do 8 marca 2022.

REGULAMIN akcji edukacyjnej "Ferie z Parkami" - kliknij aby pobrać.

 

 

Czytany 1132 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by