Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

środa, 27 marzec 2019 08:53

Nocne spotkania III stopnia Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W tegorocznych zajęciach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Sów” w Stobrawskim Parku Krajobrazowym i Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny” wzięło udział prawie sto osób. Wydarzenie to cieszy się bardzo dużym powodzeniem i z każdym rokiem rośnie liczba sympatyków  tajemniczych nocnych ptaków.

Uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat sów występujących na terenie Polski, ich biologii, poznali metody badań i ochrony sów oraz dowiedzieli się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Chętni mogli sprawdzić co wypluwka ma w sobie takiego ciekawego, że jest pożądanym materiałem dla naukowców oraz zapoznać się z ich analizą. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy dodatkowe zajęcia – zagadki, quizy i zabawy. Najbardziej wyczekiwanym momentem spotkania było wyjście w teren, nasłuchiwanie odgłosów nocy i wabienie sów.

W Stobrawskim Parku Krajobrazowym na wycieczce dopisały puszczyki – odezwały się dwa samce, w tym jeden towarzyszył podczas wspólnego ogniska.  Najwytrwalsi poszli jeszcze na dodatkową 3-kilometrową wycieczkę. Zostali  oni wynagrodzeni obserwacją puszczyka, który pięknie się pokazał na tle gwiaździstego nieba.

W Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny” sowy niestety uparcie milczały. Uczestnicy po wspólnym ognisku zabrali do domu wspomnienia z magicznej nocy oraz samodzielnie wykonany medal za udział w zajęciach.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Kup w zorganizowaniu ogniska i udostępnieniu wiaty przy stawie Zofii. A wszystkich spragnionych nocnych przygód zapraszamy za rok na kolejną fascynującą  „Noc sów”.

 

Czytany 711 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by