Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

poniedziałek, 17 grudzień 2018 11:08

Twórcze wieczory w atmosferze świąt Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za nami bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne. Przez dwa dni, zarówno w Parku Krajobrazowym „Góra Św. Anny” jak i Stobrawskim Parku Krajobrazowym, uczestnicy własnoręcznie tworzyli ozdoby świąteczne.

W zajęciach wykorzystano korę świerka, sosny, brzozy dęba i buka oraz ich owoce. Odmienna faktura, kształt, kolor i bogactwo form wpłynęły na różnorodność  wykonanych prac. Jak się okazuje przy odpowiednim nastawieniu mogły się zmienić w rzemieślnicze arcydzieła. Uczestnicy zapoznali się również z techniką zaplatania wianków.

Celem spotkania, poza zwróceniem uwagi na walory dekoracyjne roślin występujących w naszych lasach, było wyjaśnienie legalnego sposobu ich pozyskiwania ze szczególnie uwrażliwieniem na zakaz pozyskiwania materiałów z terenów chronionych.

Zachęcamy do wnikliwego obserwowania zmieniającej się przyrody i poszukiwania twórczych inspiracji w naturze oraz w naszej galerii.

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

Czytany 854 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by