Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

czwartek, 19 styczeń 2017 10:31

Zaproszenie do wypożyczenia wystawy fotograficznej Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych Ireneusz Hebda zapraszają do wypożyczenia wystawy zdjęć podsumowującej konkurs fotograficzny „Zadrzewienia z daleka i bliska”. Konkurs ten odbył się w ramach projektu „Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony bioróżnorodności w województwie opolskim” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej RPO WO na lata 2014 - 2020:
V. Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego,
Działanie: 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej.

Wystawa składa się z 30 plansz przedstawiających nagrodzone zdjęcia. Prace te ukazują walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe zadrzewień zlokalizowanych na terenie województwa opolskiego. Zadrzewienia przydrożne, śródpolne oraz nadrzeczne pełnią istotną rolę w środowisku przyrodniczym. Na terenach rolniczych, które dominują na Opolszczyźnie, zadrzewienia są często jedynym schronieniem dla wielu gatunków, szczególnie ptaków, nietoperzy i owadów w tym gatunków chronionych prawem krajowym i europejskim. Wnętrze starych drzew to bogaty ekosystem, żyją tu setki gatunków owadów, grzybów i drobnoustrojów. Zadrzewienia dają schronienie zwierzętom, a ludzi zachęcają do odpoczynku w swoim otoczeniu. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszersze grono ludzi zapoznało się z naszą wystawą.


Na wystawę składa się 30 plansz o wymiarach 60 cm x 80 cm, w tym 10 plansz poziomych i 20 pionowych.

Rezerwacji terminu wypożyczenia wystawy można dokonywać osobiście w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy, ul. Reymonta 3, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 77 469 35 50.

Odbiór i zwrot wystawy z siedziby Stobrawskiego PK w Ładzy.

Czytany 1457 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by