Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

środa, 24 sierpień 2016 10:38

Badamy drzewa na terenie Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W sierpniu br. trwają prace mające na celu wykonanie ekspertyz dendrologicznych 50 drzew położonych na terenie Opolskich Parków Krajobrazowych.  Zadanie to realizowane jest w ramach projektu „Inwentaryzacje przyrodnicze kluczem do edukacji ekologicznej i ochrony bioróżnorodności w województwie opolskim”. Projekt ten ma na celu m.in. poprawę stanu siedlisk gatunków chronionych, rzadkich i zagrożonych. Prowadzone badania służą ocenie stanu zdrowotnego, statyki i bezpieczeństwa drzew  oraz wytypowaniu części z nich do przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych, które zakłada kolejny etap Projektu.

Ekspertyzy prowadzone są z użyciem nowoczesnych narzędzi wykorzystywanych obecnie w tej dziedzinie takich jak: tomograf soniczny, rezystograf, wykonywanie testów obciążeniowych, a także inspekcja koron drzew.  Badaniom zostały poddane drzewa z terenu gmin Lubsza, Popielów, Murów, Pokój, Świerczów i Kluczbork na terenie Stobrawskiego PK; gmin Zdzieszowice, Leśnica, Strzelce Opolskie i Gogolin w PK „Góra Św. Anny” oraz gminy Głuchołazy na terenie PK „Góry Opawskie”.

Czytany 1443 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by