Projekty Unijne

Znajdź w serwisie

FACEBOOK

Konkursy

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ CIEKAWYCH KONKURSÓW I OLIMPIAD

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 09:29

Finał krajowy XIV edycji konkursu PPKP Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 26 maja 2015 roku w Zielonej Górze odbył się finał ogólnopolski XIV edycji konkursu przyrodniczego "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", organizowany przez Porozumienie Parków Krajobrazowych. Gospodarzem, czyli tegorocznym ogólnopolskim organizatorem XIV edycji konkursu był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. W finale konkursu wzięło udział 16 drużyn reprezentujących wszystkie województwa. Drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Bogacicy reprezentująca Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych zajęła VI miejsce - SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Bogacicy reprezentowali: Julia Smyrek, Julia Moska, Vanessa Cebula oraz Karolina Lepsy. Drużynę do konkursu przygotował Pan Piotr Noculak.

Warto również podkreślić, że Julia Smyrek zdobywając 125 punktów na 130 możliwych do zdobycia zajęła indywidualnie II miejsce wśród wszystkich uczestników konkursu.

Etap finałowy składał się z trzech etapów:
Etapu I - testu zawierającego 25 pytań, który obejmował pytania dotyczące ogólnej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej (15 pytań) oraz pytania z wiedzy o parkach krajobrazowych Polski (10 pytań). Pytania dotyczące wiedzy ogólnej oparte były na gimnazjalnych programach nauczania, natomiast pytania z wiedzy o parkach krajobrazowych przygotowane zostały w oparciu o kompendium wiedzy o parkach krajobrazowych Polski, które wcześniej zostało rozesłane finalistom.
Etap II - W tym etapie uczestnicy finału mieli za zadanie rozpoznać w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną 20 gatunków roślin, 20 gatunków zwierząt podlegających ochronie gatunkowej oraz 20 gatunków roślin pospolitych, z zestawu przygotowanego i przesłanego finalistom przez organizatora finału ogólnopolskiego .
Etapu III - Etap ten był rozwiązywany drużynowo i zawierał zadanie topograficzne sprawdzające umiejętności interpretowania mapy.
Spośród rywalizujących drużyn, a należy zaznaczyć, że poziom prezentowanej przez uczniów wiedzy był bardzo wysoki Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów krajowych, którymi zostali uczniowie reprezentujący województwo małopolskie w składzie: Faustyna Konieczna, Dominika Świgut, Paulina Mołodec, Joanna Totoś  (Publiczne Gimnazjum w Łabowej).
Wszyscy uczestnicy finału krajowego w nagrodę mieli zoorganizowany tygodniowy pobyt na terenie województwa lubuskiego, wśród wielu atrakcji, które czekały na uczestników konkursów były m.in. zwiedzanie Zielonej Góry oraz wizyta w Parku Narodowym "Ujście Warty".
Wszystkich uczestników serdecznie pozdrawiamy, jeszcze raz gratulujemy sukcesów i zapraszamy do odwiedzania polskich parków krajobrazowych oraz do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Czytany 4484 razy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu III Pomocy Technicznej. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

 

2015 | Wszystkie prawa zastrzeżone - ZOPK 

designed & hosted by